Timing
Ondersteuning
Tot: € 7.500Op het web
Fonds ICT Community for ASD - 2022
Autisme en Beweging
Waarover gaat het?
Meer kansen geven aan mensen met een autismespectrumprofiel in België
Gelijke kansen geven aan mensen met een autismespectrumprofiel door hen middelen ter beschikking te stellen zodat zij optimaal in onze samenleving kunnen evolueren.
Daarvoor gaat het Fonds ICT Community for ASD op zoek naar praktijkgerichte projecten in België die een effectieve inclusie van de kansengroep in de omringende levensgemeenschap bevorderen.
Voor 2022 is het thema van de oproep ‘Autisme en Beweging’. Dit jaar nodigen wij u uit om in beweging te komen!
De voorbije jaren waren we helaas aan huis gekluisterd. We hopen dat het nieuwe jaar ons zal toelaten weer naar buiten te kunnen stappen, fysieke activiteiten te starten of weer op te nemen. Bewegen is en blijft van essentieel belang voor onze lichamelijke en geestelijke gezondheid.
Zoals ieder van ons hebben mensen met autisme, of ze nu kinderen of volwassenen zijn, of ze nu een verstandelijke handicap, hyperactiviteit of coördinatieproblemen hebben of niet, behoefte aan beweging, aan momenten om zich uit te leven, te sporten, te wandelen, in de natuur te zijn enz. Deze activiteiten zijn voor hen ook kansen om elkaar te ontmoeten, om momenten te delen met hun brussen en hun familie, om geïntegreerd te zijn in een gewone omgeving. Ook zij streven naar een boeiende vrijetijdsbesteding en ook hun gezinnen hebben geregeld behoefte aan een pauze. Daarom vestigen wij dit jaar de aandacht op lichaamsbeweging als essentieel onderdeel van goede gezondheid, vrije tijd, inclusie en plezier.
Kansen bieden aan personen met ASS om in beweging te komen staat dus centraal in deze oproep 2022.
Maar ook meer algemene initiatieven waarvan sociale integratie van de kansengroep het uitgangspunt is, komen in aanmerking voor de oproep. Het Fonds heeft een blijvende aandacht voor projecten rond zowel preventie, diagnosestelling als interventie bij autismespectrumstoornis.
Het Fonds steunt voor deze oproep minimum 4 initiatieven met een maximaal bedrag van 7.500 € per project. Ingediende projecten zijn in voorbereiding of in uitvoering. Volledig afgeronde projecten komen niet in aanmerking. De selectie van de ingezonden dossiers gebeurt één maal per jaar, in november.
Voor wie?
Organisaties of verenigingen die vanuit een langetermijnvisie de leefomstandigheden van mensen met een autismespectrumprofiel willen verbeteren.
Bekijk de selectiecriteriaHoe indienen?
-
Verzeker u ervan dat u in aanmerking komt voor deze projectoproep.
Bekijk de selectiecriteria -
Log in op uw account via https://candidate.kbs-frb.be of maak er één aan als het de eerste keer is.
-
Vul het onlinedossier in (in meerdere stappen als u dat wil).
-
Verzend uw dossier zodra het volledig is ingevuld.
-
Ontvang een bevestigingsmail en uw dossier in pdf-vorm.